Obecnie zażywam 3 suplementy diety które bardzo poprawiają moje samopoczucie i funkcjonowanie, mitoQ (2caps/24h), medargin (15g/24h) oraz kreatynę (8g/24h).

Inne suplementy zażywane wcześniej zostały odstawione bo w moim przypadku nie pomagały.

MitoQ

MitoQ – Preparat pomaga utrzymać wolne rodniki pod kontrolą, aby za bardzo nie narozrabiały w naszym organizmie. MitoQ dociera wgłąb mitochondriów sto razy bardziej efektywnie niż inne tego typu preparaty dzięki specjalistycznej technologii. Produkt należy zażywać co najmniej 3 miesiące aby zobaczyć znaczące efekty. Suplement zawiera utleniona postać koenzymu Q10 plus substancje pozwalającą przeniknąć przez membranę mitochondrium.

mitoQ

  • Koszt opakowania około 300 PLN na miesiąc.

Medargin®

Medargin® – to suplement diety, który zawiera ważny aminokwas – L-argininę (kwas 2-amino-5-guanidynowalerianowy, w postaci soli chlorowodorku), występujący naturalnie w organizmie człowieka. L-arginina, zawarta w preparacie Medargin®, będąc źródłem tlenku azotu dla organizmu, w kompleksowy sposób oddziałuje na układ sercowo-naczyniowy, dzięki czemu wspomagają nie tylko jego prawidłowe funkcjonowanie, ale też chroniąc go przed rozwojem zmian miażdżycowych. Medargin® jest preparatem, którego przyjmowanie korzystnie wpływa na uzupełnienie codziennej diety w składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. Medargin® zawiera L-argininę, która uczestniczy w procesie powstawania tlenku azotu – głównej cząsteczki odpowiedzialnej za rozszerzanie naczyń krwionośnych, a co za tym idzie poprawę przepływu krwi w naczyniach. Ponadto tlenek azotu zabezpiecza przed osadzaniem się trombocytów i cholesterolu na ściankach naczyń. Stosowanie L-argininy może korzystnie wpływać na pacjentów z chorobą niedokrwienną kończyn dolnych cierpiących na chromanie przestankowe, poprzez wydłużenie dystansu przejścia bezbólowego.

Medargin

  • Koszt opakowania około 40 PLN.

Kreatyna Olimp

Kreatyna Olimp – jest wysokomikronizowaną postacią kreatyny, która jest formą łatwiej rozpuszczalną i wchłanianą do tkanek od tradycyjnego monohydratu. Cząsteczka kreatyny jest podstawowym nośnikiem energii w komórkach mięśniowych, jako fosfokreatyna magazynuje bogatoenergetyczne reszty kwasu fosforowego (rodniki fosforanowe) i dystrybuuje je do syntezy białek oraz skurczów mięśniowych.

Kreatyna

  • Koszt opakowania około 80 PLN.